Salon Optyczny, ul. Marymoncka 63, 01-802 Warszawa

info@salonoptyczny.pl

Okulary progresywne Varilux

Szkła progresywne Varilux firmy Essilor

Zobacz pełną ofertę szkieł progresywnych tej marki jak również oferowane promocje. 

Okulary progresywne

Szkła progresywne Varilux X series firmy Essilor

Ogólne informacje

Varilux to najwyższej klasy szkła progresywne zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Essilor. Inżynierowie tej firmy wynaleźli w 1959 roku pierwsze szkła progresywne. Od tego czasu Essilor sukcesywnie wprowadza innowacyjne technologie zapewniające osobom po 40 roku życia , które zaczynają mieć problemy z widzeniem na bliskie odległości (starczowzroczność – prezbiopia), najlepszą jakość widzenia na każdą odległość – z bliska, z daleka i na odległości pośrednie

Konstrukcje szkieł progresywnych Varilux:

Varilux Liberty 3.0

Przeznaczone dla początkujących prezbiopów. Zapewniają harmonijne widzenie na każdą odległość

Varilux Comfort Max

Najnowsza wersja Varilux Comfort. Charakteryzuje się znacznie ulepszoną częścią do bliży i odległości pośrednich. Efektem jest bardziej szerokie i stabilne widzenie na bliskie i srednie odległości odległości. Zastępują produkowane dotychczas Varilux Comfotr 3.0.

Varilux Physio 3.0

Maja zalety szkieł Varilux Comfort 3.0, a dodatkowo zapewniają wyższą rozdzielczość i kontrast widzenia w warunkach słabego oświetlenia oraz w ruchu. Uwzględniają moc korekcji drugiego oka (wspomagają widzenie przy różnicy korekcji pomiędzy prawym i lewym okiem)

Varilux X Series

Mają zalety szkieł Varilux Physio 3.0, jednakże ze względu na zupełnie nową, zmienioną konstrukcję cechują się dynamicznym widzeniem stabilnym podczas ruchu, znaczną redukcją efektu pływania obrazu, redukcją zniekształceń kształtów oraz szerokim kątem widzenia.

Varilux Xclusive

Najbardziej spersonalizowane szkła progresywne firmy Essilor. Posiadają wszystkie zalety Varilux X Series oraz poprzez uwzględnienie wyników pomiaru NVB tj. pomiaru postury i zachowania wzrokowego w bliży i odległościach pośrednich charakteryzują się większym zoptymalizowaniem w tym obszarze widzenia. Dzięki temu redukują potrzebę poruszania głową przy pracy biurowej i przy komputerze.

DODATKOWE INFORMACJE

Wszystkie konstrukcje Varilux posiadają dodatkowo spersonalizowaną wersję f-360, która uwzględnia parametry geometryczne ułożenia oprawy okularowej. Pomiarów do tych wersji dokonujemy na urządzeniu VisiOffice2.

Konstrukcje Varilux X Series oraz Varilux Xclusive maja odmianę 4D, która uwzględnia oko dominujące oraz zachowania wzrokowe w dali umożliwiając jeszcze bardziej dynamiczne widzenie szybko poruszających się obrazów.

informacje o promocjach

Pliki do pobrania w formacie *.PDF

Cennik szkieł progresywnych Varilux - CZERWIEC 2023

Dostępna opcja druga para gratis.