Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/salonopt/salonoptyczny.waw.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/core/_et_core_version.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/salonopt/salonoptyczny/:/home/klient.dhosting.pl/salonopt/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/salonopt/salonoptyczny/public_html/wp-content/plugins/bloom/core/init.php on line 134
Okulary do komputera Warszawa • Chroń wzrok pracując przy komputerze

Salon Optyczny, ul. Marymoncka 63, 01-802 Warszawa

+48 694 639 265

+48 22 834 56 05

info@salonoptyczny.pl

Salon Optyczny - Zbigniew Jakubowicz

W tygodniu 20 – 24 września 2021 tymczasowa zmiana godzin pracy:

20,  21, 22 września Salon czynny 12:00 – 18:00

23 i 24 września Salon nieczynny

 

Okulary do komputera
Okulary do komputera

Okulary do komputera

Ogólne informacje

Okulary do komputera wyposażone są w szkła do komputera, które dzięki odpowiednio zaprojektowanemu rozkładowi mocy optycznych umożliwiają pracę z komputerem i innymi urządzeniami cyfrowymi jak tablety, laptopy, smartfony, monitory itp.

Szkła do komputera umożliwiają czytanie, patrzenie na klawiaturę i ekran komputera oraz ostre widzenie znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów i osób. Zasięg widzenia jest zależny od parametrów optycznych i zazwyczaj wystarczający do swobodnego funkcjonowania w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych, recepcjach i podobnych pomieszczeniach.

Jak dobrać odpowiednie okulary do pracy przy komputerze?

,Do okularów biurowych wskazane jest stosowanie szkieł, które chronią przed niekorzystnym wpływem szkodliwego promieniowania niebieskiego emitowanego przez ekrany komputerów i innych urządzeń cyfrowych. Mówimy wtedy o okularach do komputera z filtrem światła niebieskiego.

W związku z komfortem pracy i ostrością widzenia w każdym przypadku powinny być to okulary z antyrefleksem do komputera, gdyż antyrefleks znacząco podnosi kontrast widzenia. Zalecane są osobom pracującym w warunkach biurowych, przy komputerze, używającym okularów w bardziej dynamicznych warunkach (przenoszenie wzroku z ekranu monitora, klawiatury, komputera lub notatek na bardziej oddalone przedmioty lub osoby).

Okulary wykorzystywane do pracy przy komputerze nie zastępują okularów progresywnych, ponieważ nie umożliwiają dobrego widzenia dali (otwarta przestrzeń). Stanowią doskonałe ich uzupełnienie w warunkach pracy biurowej, gdyż zastosowane w nich szkła do komputera zapewniają szerszy kanał widzenia w odległościach pośrednich i bliskich – lepsze (szersze) widzenie monitora komputera i klawiatury. Okulary do komputera nie mogą być używane podczas prowadzenia samochodu.

Porównanie okularów do komputera

z okularami ze szkłami jednoogniskowymi do czytania i progresywnymi:

Ceny okularów do komputera

Cena okularów do komputera zależy od zaawansowania konstrukcji szkieł, producenta, materiału, rodzaju powłoki antyrefleksyjnej, kosztu oprawki,

Producenci oferują okulary do pracy przy komputerze różniące się między sobą konstrukcją, właściwościami i zastosowaniem. Dlatego ważna jest rola doradcy dobrego widzenia, który po zapoznaniu się się z wymaganiami i oczekiwaniami użytkownika i proponuje odpowiednie rozwiązania.

Nazwy szkieł do komputera w zależności od producenta uszeregowane wg zaawansowania konstrukcji od najprostszych do najbardziej spersonalizowanych:

Hoya - producent szkieł okularowych

Okulary do komputera ze szkłami Hoya

Adpower

Lecture B

Tact TF

WorkStyle V+

Rodenstock logo

Okulary do komputera ze szkłami Rodenstock

Progressiv Ergo 2

Multigressiv Ergo 2

Impression Ergo 2

Okulary do komputera ze szkłami Essilor

Interview

Varilux Digitime

arilux Dogitime f-360

Wersja spersonalizowana

Okulary do komputera ze szkłami Seiko

Seiko Indoor PC

Okulary do komputera ze szkłami Zeiss

Zeiss Officelens Plus

Zeiss Officelens Superb

Zeiss Officelens Indyvidual