Postęp jaki się dokonał w produkcji opraw metalowych dotyczący ich właściwościach materiałów, technologii połączeń,  pokryć galwanicznych i lakierniczych spowodował, że współczesne oprawy okularowe cechują wytrzymałość, lekkość i elegancja. Możliwości technologiczne i inwencja projektantów sprawiają, że oferta jest nieograniczona. Na rynku jest tysiące modeli, a z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe.
 
Oprawy wykonane z tworzywa, również podlegają temu trendowi, a dodatkowo w ich przypadku istnieją znacznie większe możliwości  kolorystycznego zróżnicowania. 
 
Istnieją na rynku oprawy wykonane ze stopów tytanu. Są bardzo lekkie
i mocne. Wadą ich jest wyższa cena.
Możliwe jest również pokrycie opraw metalowych powłokami tytanowymi. Tytan jest bardzo korzystny dla osób uczulonych na dotyk metalu.

Niektóre modele posiadają na zausznikach tzw. fleks, który pozwala na mocniejsze rozgięcie okularów przy zakładaniu i zdejmowaniu oraz stabilizuje siłę nacisku na głowę. Jest to rozwiązanie ze wszech miar korzystne. Należy jednak pamiętać, że fleksy zawsze trochę zwiększają ciężar okularów i czasami się psują.
 
Coraz większą część sprzedawanych opraw stanowią tzw. oprawy z częściową obwódką (na żyłkę) lub całkiem bez obwódki (na patent - wiercone). Charakteryzują  się mniejszym ciężarem, mają atrakcyjny wygląd. Wadą jest wyższa cena robocizny, w niektórych przypadkach konieczność zamawiania soczewek o specjalnej grubości, większa podatność na uszkodzenia.
 
Dobór oprawy jest dosyć złożonym procesem. Należy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak moce i typ soczewek, kształt głowy, kolor włosów i oczu, upodobania klienta, aktualną modę, przeznaczenie okularów (np.: do pracy, do jazdy samochodem, do użytkowania ciągłego itp.).
 
W naszych placówkach znajdą Państwo ponad tysiąc modeli opraw. 
  Oferujemy takie światowe marki jak:
RayBan, Vogue, Oakley, Pierre Cardin, Exalt,  Elegance, Calvin Klein, Gentelman, Diesel, Belutti, Kappa i inne. W naszej ofercie jest również miejsce na oprawy polskich producentów, którzy poziomem swoich wyrobów często nie ustępują zagranicznej konkurencji.

 
                              
Promocje
Adres:
ul. Marymoncka 63
01-802 Warszawa
 
Kontakt:
tel.
kom.
mail
info@salonoptyczny.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek
 
10:00 - 18:00

wtorek
środa
czwartek
piątek
Konto bankowe:
P.H.U. Zbigniew Jakubowicz ul. Marymoncka 63, 01-802 Warszawa
59 1140 2004 0000 3502 5832 3830