Produkty
 
 
 

Powłoki antyrefleksyjne
Służą do redukcji odbić i refleksów świetlnych występujących w soczewkach okularowych. Współczesne powłoki posiadają szereg właściwości, które dodatkowo chronią oczy ułatwiają eksploatacja i czyszczenie szkieł. Polecamy obecnie najlepsze powłoki Crizal UVfirmy Essilor i Longlife firmy Hoya. Wraz z ich odmianami dodatkowo chroniącymi przed niebieskofioletowym światłem emitowanym przez monitory współczesnych urządzeń elektronicznych (komputerów, laptopów, smartfonów itp.)
czytaj więcej >>>


Szkła fotochromatyczne
Barwią się samoczynnie na skutek oddziaływania promieni UV. Dostępne są w kolorach brązowym, szarym i szaro-zielonym. W pomieszczeniach są prawie całkowicie przeźroczyste. Max. przyciemnienie przekracza 80%. Współczesne fotochromy zabarwiają się w 2-3 minuty. Odbarwienie trwa dłużej 5-15 minut.
Najlepsza obecnie marka to 
Crizal-Transitions firmy Essilor. Dużą popularnością cieszy się odmiana Transitions XTRActive barwiąca się również w kabinie samochodu.
czytaj więcej >>>

Szkła wspomagające akomodację
Przeznaczone dla osób w wieku od ok. 20 do 40 lat. Charakteryzują się niewielkim wzrostem mocy optycznej w dolnej części. Działanie ich znacznie zmniejsza zmęczenie podczas długotrwałego posługiwania się urządzeniami typu komputer, tablet smartfon, lub podczas podobnych czynności wymagąjcych patrzenia na krótkie odległości oraz częstego przenoszenia wzroku z bliży do dali. W tym segmencie polecamy markę Eyzen firmy Essilor. Model ten ma szereg odmian pozwalających na dopasowanie oferty do potrzeb użytkownika.

Soczewki kontaktowe:
Oferujemy soczewki kontaktowe firm:
Alcon, Cooper Vision, Johnson&Johnson, Valeant.
W magazynie sprzedaży odręcznej dostępne jest szereg modeli soczewek jednodniowych i miesięcznych oraz płynów eksploatacyjnych. Ceny "internetowe".

Okulary progresywne
Przeznaczone są dla osób, które na skutek procesów naturalnego starzenia się organizmu mają problemy z widzeniem na małe odległości (dolegliwość ta nazywa się prezbiopią lub starczowzrocznością).
Służą do patrzenia na wszystkie odległości. Posiadają jednocześnie strefy widzenia do dali, odległości pośrednichoraz do bliży(czytania) i charakteryzują się płynna zmianą mocy.
Poprawiają komfort w codziennym funkcjonowaniu.
Do najlepszych obecnie rozwiązań zaliczamy: serię Varilux X firmy Essilor i serię Hoyalux ID firmy Hoya.
Konstrukcje szkieł progresywnych możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:
  1. Uniwersalne - posiadają trzy strefy widzenia do dali, do odległości pośrednich i do bliży. Używamy ich we wszystkich sytuacjach i bardzo często spełniają w sposób zadowalający wszystkie oczekiwania. 
  2. Do pracy biurowej/przy komputerze - charakteryzują się mocno poszerzoną strefą do bliży i szersza strefą do odległości pośrednich, ale mamy w nich ograniczone widzenie na dalsze odległości. czytaj więcej >>>
  3. Do jazdy samochodem - posiadają bardzo szeroką strefę patrzenia do dali i poszerzoną do odległości pośrednich. Strefa do bliży jest mocno zredukowana, lub wcale nie występuje.
Każda z tych grup ma różne odmiany i dopiero po analizie oczekiwań oraz wyników pomiarów możemy zaproponować konkretne rozwiązanie. 
Okulary progresywne od wielu lat są naszą specjalnością. Ponieważ wymagają najwyższej precyzji przy ustalaniu parametrów szkieł i ich montażu posiadamy najnowsze urządzenia kontrolno-pomiarowe służące do ustalenia parametrów videocentracji (VisiOffice2) oraz do precyzyjnych pomiarów gotowych okularów progresywnych. Montaż wykonywany jest na najnowszej obrabiarce 3D - Mr.Blue 2.0  firmy Essilor.

Oprawki Okularowe
Oferujemy oprawki marek:
Silhouette, Porsche Design, Jaguar, Look, Stepper, Daniel Hechter, Etnia, Oklay,  Brendel, Morgan, Tommy Hilfiger, RayBan, Vogue, Humphrey`s, Solano, Anne Mari, Belutti, Crots

Adres:
ul. Marymoncka 63
01-802 Warszawa
 
Kontakt:
tel.
kom.
mail
info@salonoptyczny.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek
 
10:00 - 18:00

wtorek
środa
czwartek
piątek
Konto bankowe:
P.H.U. Zbigniew Jakubowicz ul. Marymoncka 63, 01-802 Warszawa
59 1140 2004 0000 3502 5832 3830